21 Ağustos 2017 Pazartesi

Vaillant F28 Arizasi

Vaillant kombi modellerinde Atmotec, Turbotec, Ecovit, Ecotec ve Vuw Plus kombilerde ekrana gelen F28 arızası hakkında bugün siz değerli tüketicilere bilgi vereceğiz. Belirtmiş olduğumuz modellerde F28 arızası yaşandığında her kullanıcı bu arıza kodunu merak eder. Bu nedenle sizlere detaylı bilgi vermek adına sayfamızı oluşturduk ve yaşadığınız sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi sağlayacağız. Bu nedenle aşağıdaki açıklamalarımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi sizlerde olabilirsiniz.
Vaillant F28 Arızası Nedir?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz modellerde Vaillant F28 arızası kombide ateşleme sorunu olmaktadır.
Ateşleme sorunu kombide meydana geldiğinde tüketiciler cihazlardan herhangi bir randıman alışında bulunamazlar. Kombi sıcak suyu ve petekleri ısıtmaz. Tüketicilerin sıcak su alabilmeleri için öncelikli olarak kombinin ateşleme yapması gerekir. Vaillant F28 Arızasında Servis Öncesi Neler Yapılır?

Öncelikle kullanıcı olarak Vaillant kombiye gazın gelip gelmediğine emin olun. Ocağınızı kontrol ederek daireye gaz gelip gelmediğine emin olabilirsiniz. Gaz eğer yoksa sorun Vaillant kombide değildir. Daire içerisinde ve kapı dışındaki gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları boru ile paralel olduğunda açık konumdadır. Fakat açık ve hala gaz gelmiyorsa kapı dışındaki gaz vanasında mühür var mı diye bakınız. Eğer mühür var ise gaz kesik anlamına gelir. Faturanızı ödemeniz durumunda gazınız tekrardan açılır ve kombi ateşleme yapar.
Ocak çalışıyor fakat Vaillant Kombi çalışmıyorsa; Bu gibi durum ile karşı karşıyaysanız sorun kombidedir. Vaillant kombi içerisinde yer alan parçalarda arıza durumu olması yüksek ihtimaldir.
Daha sonraki yapacağınız işlem Vaillant cihazınızı resetlemek olsun. Vaillant kombinin üzerinde alev işaretinde bir simge ve bunun üzerinde x işareti görürsünüz. Bulduğunuz bu düğmeye 3 saniye basılı tutarak cihazınıza reset atabilirsiniz. Cihazı resetlemeniz sonucunda otomatik olarak kapanıp açılacaktır. Kapanıp açıldığında cihazın resetlendiğini anlayabilirsiniz. Sorun düzelmez ise cihaza fazla reset atmanız sonucu değiştirmez.

Vaillant F28 Arızasında Arızalı Olabilecek Parçalar;

Bu tür arıza durumlarında genellikle anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodu, gaz valfi, gibi parçalarda sorun meydana gelmiş olabilir.


Arızanın giderilmesi için mutlaka uzman teknisyen yardımı gerekir. Parça değişimi sonrasında yaşadığınız sorun çözümlenir ve cihazınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder